# Laboratoria przyszłości
Tkanie to wyzwanie
Uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykorzystali ramy tkackie zakupione w ramach inicjatywy „Laboratoria Przyszłości”.
Młodzi projektanci postanowili wykorzystać mini – warsztat tkacki aby utkać mały dywanik. W ramach zajęć nie tylko nauczyliśmy się nowych umiejętności, ale również wzbogaciliśmy słownictwo o nowe słowa: wątek i osnowa. Doceniliśmy również pracowitość naszych babć i prababć, które tą techniką wykonywały narzuty na łózko oraz chodniki. Nie każdy bowiem wie, że tkactwo to żmudna, wymagająca cierpliwości i skupienia praca. Ale dzięki zaangażowaniu wszystkich, mimo trudnych początków, widać efekty pracy.
#Laboratoria przyszłości.
Świąteczne pierniczki.
W ramach zajęć programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy piątej wykorzystując zakupiony sprzęt AGD upiekli a następnie udekorowali pierniczki świąteczne. Podczas pracy wykazali sie doskonałą znajomością obsługi sprzętu, zachowując ostrożność i dbając jednocześnie o bezpieczeństwo. Kreatywność i pomysłowość sprawiły, że pierniczki wyglądają przepięknie. A smakują jeszcze lepiej

#Laboratoria przyszłości
Kartka świąteczna.
W ramach zajęć programu Laboratoria Przyszłości nasi uczniowie przygotowali kartki świąteczne, które trafią do zaprzyjaźnionych placówek i instytucji, z którymi współpracuje nasza szkoła. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością. Ręcznie wykonane kartki i piękne życzenia będą dla wszystkich miłą niespodzianką.

Mikołajki w naszej szkole
6 grudnia przemiły dzień w naszej szkole, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.
W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne upominki. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Uczniowie  klasy VII samodzielnie wykonali mikołajkowe muffiny wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach laboratoriów przyszłości. To był naprawdę wyjątkowy dzień!

#Laboratoria przyszłości.
OZDOBA ŚWIĄTECZNA. W ramach zajęć Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy piątej przygotowali przepiękną ozdobę świąteczną z szyszek. Praca wymagała od uczniów dużo cierpliwości, dokładności i ostrożności.
"Gofry według naszego przepisu"
W ramach zajęć Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy piątej poczuli się jak prawdziwi kucharze. Dbając o higienę i bezpieczeństwo, po zapoznaniu się z obsługą sprzętów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości: gofrownicy, wagi elektronicznej, miksera przystąpili do pracy. Gofry były bardzo smaczne i chrupiące.

"Mus owocowy"- odżywiam się zdrowo i kolorowo!
W ramach zajęć "Laboratoria Przyszłości" uczniowie klasy piątej wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach tego programu przygotowali przecier owocowy. Uczniowie pracowali w dwóch grupach, każda wybrała swoje ulubione owoce. Wszystko było zważone a następnie przetarte przy użyciu blendera. Pracowali z wielkim zaangażowaniem, dbając o bezpieczeństwo i higienę jaka obowiązuje w kuchni podczas przygotowania posiłków.

Bijące serce LED
W ramach zajęć „Laboratoria przyszłości” uczniowie klasy siódmej stworzyli model bijącego serca. Podczas pracy wykorzystali stację lutowniczą zakupioną w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz zestaw do nauki lutowania, składający się z 12 diod LED w kolorze czerwonym, które ułożone w kształt serca symbolizują bijące serce. Dzięki zastosowaniu mikrokontrolera, zestaw posiada 3 efekty świetlne, których tempo pracy można zwiększyć poprzez przytrzymanie czujnika temperatury jakim jest termistor. Aby ograniczyć zużycie energii uczniowie zastosowali lutowany w płytkę wyłącznik zasilania.

Z okazji Dnia Nauczyciela, na zajęciach Laboratoriów przyszłości, uczniowie klasy 5 i 8  przygotowali słodkie upominki "Piernikowe serca" oraz przepiękne figurki 3D. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą z zakresu projektowania druku 3D jak również umiejętnościami kulinarnymi i kreatywnością podczas ozdabiania pierników. 

Jak zwykle we wrześniu zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny, który z pewnością wzbogacą i uatrakcyjnią pomoce dydaktyczne otrzymane z programu Laboratoria Przyszłości.

Dzięki nim, w naszej szkole udało się stworzyć nowocześnie wyposażoną pracownię: Laboratoria przyszłości.

Uczniowie klasy siódmej wykorzystali kamerę do nagrania ogłoszeń społecznych zawierających rady jak dbać o zdrowie własne i innych.

Ogłoszenie 1

Ogłoszenie 2

Uczniowie klasy ósmej zaprojektowali i wydrukowali za pomocą drukarki 3D breloczki.

Uczniowie klasy piątej przygotowali pyszne koktajle owocowe.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.