10 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali Muzeum Zabawy i Zabawek  oraz Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych pt: "Ekobateria". Podczas zajęć dzieci odkryły w jaki sposób działa bateria. Dowiedziały  się czym jest prąd i jak zbudować obwód elektryczny, aby nie doprowadzić do zwarcia. Do czego służy urządzenie zwane multimetrem? Poznały materiały, które przewodzą prąd i te, które go izolują, a na koniec zbudowały zegar zasilany cytryną!

Pokaz historyczny „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”

  Grupa artystyczna „Rekonstrukto” zabrała uczniów naszej szkoły w historyczną podróż.  Prowadzący,  najpierw zaprezentowali swoje stroje i charakterystyczną broń szlachty czyli szablę. Uczniowie dowiedzieli się, czym był sarmatyzm, by potem poznać obyczaje szlacheckie.

  W programie pokazano również różnego rodzaju broń i metody walki. Między innymi zobaczyliśmy pojedynki na szable. Szczegółowo dowiedzieliśmy się, co to są rapiery
 i hakownice. Nie obyło się bez procesu nad czarownicą, w którym to procesie ważną rolę pełniło krzesło inkwizycyjne. Uczniowie mogli osobiście zmierzyć się w pojedynku ze szlachcicem Sarmatą, wcześniej uczestnicząc w krótkim przeszkoleniu. Na koniec każdy uczeń mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami. Spotkanie z historią wzbudziło u wszystkich duże zainteresowanie.


 Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzinami i zaproszonymi przyjaciółmi.

   W tym roku choinka odbyła się 8 lutego.  Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, którą udekorował Samorząd Uczniowski.

Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały o godzinie trzynastej, tuż po południu, W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem.  Nie zabrakło również konkursów.

   Zabawa choinkowa trwała do godziny 20-tej i bez wątpienia stanowiła udany początek ferii zimowych. W imieniu organizatorów dziękujemy za liczne przybycie, pomoc w jej organizacji i dobrą zabawę. Już teraz zapraszamy za rok, na kolejną zabawę choinkową.


04 lutego 2020r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli KRUS , którzy przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać dzieci podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Uczniowie obejrzeli przygotowany dla nich film, przedstawiający rożne sytuacje niebezpieczne dla dzieci mieszkających na wsi.
Na zakończenie spotkania przedstawiciel KRUS przedstawił cele i zasady udziału dzieci w Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi - NIE RYZYKUJESZ GDY ZWIERZĘTA ZNASZ I SZANUJESZ”. Konkurs zostanie przeprowadzony w 2 grupach wiekowych: klasy O-I-III oraz IV-VII, na temat bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwach rolnych.
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów.


 Każde dziecko wie, że Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto w kalendarzu. Dlatego 21 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Pięknie przystrojona sala gimnastyczna pękała w szwach. Swoją obecnością babcie i dziadkowie nadali odpowiedniej rangi temu wydarzeniu.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się przedszkolaki, a po nich uczniowie I i II klasy. Wszyscy zaprezentowali się na scenie pięknie recytując wiersze i śpiewając piosenki przepełnione miłością, wdzięcznością i radością, w ten sposób odwdzięczając się babciom oraz dziadkom za ich miłość, rozpieszczanie, codzienny trud w wychowaniu oraz troskę i ciepło domowego ogniska. Kwintesencją wtorkowego święta był występ uczniów klasy II w przedstawieniu: "Kopciuszek". Młodzi artyści dali z siebie swoim dziadkom najwięcej radości i uśmiechu na twarzy. Niewątpliwie tym występem zaskarbiły sobie serca wszystkich zacnych gości, a płynących z serca braw nie było końca.

Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć życzeń od dyrektora szkoły – Pana Sławomira Pionki, który nie szczędząc ciepłych słów, życzył seniorom w dniu ich święta wielu szczęśliwych lat w zdrowiu, radości i pogodzie ducha, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do degustacji słodkich wypieków, które przygotowali rodzice oraz członkowie Rady Rodziców na tę okazję. Jak co roku, był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, radości, uśmiechu oraz serdecznych rozmów przy stole, które na długo zapadną wszystkim w pamięci, a że pamięć ludzka jest ulotna, dopełnieniem tych chwil było utrwalenie uroczystości na wspólnych zdjęciach. Do miłego spotkania za rok.

20 grudnia w naszej szkole był szczególnie radosny. W tym dniu obchodziliśmy szkolną wigilię. Obejrzeliśmy przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu uczniów  klasy V,  przygotowane pod kierownictwem p. Anety Kosteckiej. Następnie wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Na koniec odbyły się wigilie klasowe, podczas których połamaliśmy się opłatkiem i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Był to bardzo wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

20 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach upamiętniających bohaterską walkę żołnierzy Batalionów Chłopskich w obronie naszej ojczyzny. W uroczystości tej wzięli również udział zaproszeni goście: poseł na Sejm - pan Dariusz Bąk, Przewodnicząca Rady Gminy - pani Agnieszka Okruta, Sekretarz Gminy - pan Grzegorz Kopciał, Nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule - pan Tadeusz Misiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludwika Kupczyka w Seredzicach - pan Sławomir Pionka, pan Rafał Nadgrotkiewicz. pan Wiesław Sulima oraz poczty sztandarowe. Akademię upamiętniającą ważne wydarzenia z historii Polski przygotowali uczniowie klasy VIII pod kierunkiem p. Sławomira Kurka. Uroczystą mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Katryński. Po mszy świętej delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem. 19 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez księdza proboszcza Stanisława Katryńskiego. Następnie społeczność szkolna przeszła do budynku szkoły gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Uczniom wyróżniającym się wynikami w nauce wręczono nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniowie klasy 7 i 8 przygotowali krótką część artystyczną. Następnie wychowawcy rozdali świadectwa. Uczniom i nauczycielom życzymy miłego wypoczynku.

6 czerwca 2019 r. obejrzeliśmy przedstawienie pt: " Kopciuszek" w wykonaniu uczniów klasy czwartej. Przedstawienie bardzo się podobało zarówno uczniom jak
i zgromadzonym gościom.

3 czerwca 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dnia Dziecka. Pan dyrektor złożył uczniom życzenia, a następnie wręczył dyplomy za udział w konkursach.  Dzieci obejrzały film na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz o zagrożeniach wynikających z wypalania traw i niewłaściwego korzystania z dóbr jakie daje nam las. Kolejną atrakcją były rozgrywki sportowe w piłkę nożną i piłkę ręczną. Można było sprawdzić swoje możliwości w skoku w dal z miejsca, rzucie do celu oraz skuteczność strzałów na bramkę. Nie zabrakło również czegoś dla ciała. Po sportowych zmaganiach można było posilić się kiełbaską upieczoną na ognisku. Na koniec dnia odbyło się spotkanie z muzykiem potrafiącym grać na 10 instrumentach. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek dotyczących budowy i techniki gry na instrumentach.

18 marca 2019 r. obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa pt: "Pępek świata".

Spektakl ukazał widzom kilka sytuacji z życia młodej dziewczyny w dość nietypowy sposób. Zamiast jednej,  spójnej fabuły zobaczyliśmy wiele różnych scen z życia głównej bohaterki- Karoliny. Pozornie kilka przedstawionych sytuacji nie ma ze sobą nic wspólnego.... lecz pozory mylą! Wspólny element to EGOIZM, który adekwatnie określa zachowanie nastolatki. Historia przepełniona była humorem,  pokazała jak egoista traktuje innych i jak postrzegany jest przez rówieśników. Młodzież powinna zrozumieć, że warto patrzeć na drugiego człowieka, bo zdecydowanie ułatwia to funkcjonowanie w społeczeństwie.

Każdy młody człowiek powinien walczyć o siebie i realizować życiowe cele. Czy osoba, która w ten sposób postępuje i kieruje się swoim dobrem to egoista? Zdecydowanie nie! Lecz jeśli robi to nie zwracając zupełnie uwagi na innych ... wówczas można to nazwać egoizmem bez dwóch zdań.


  12 marca 2019 r. naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna Rekonstrukto, która zaprezentowała zebranym widzom pokaz historyczny pod tytułem „Wrzesień ‘39”. Podczas pokazu artyści omówili i zaprezentowali: sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, łączność i zaopatrzenie. Zaprezentowano także musztrę i sprzęt bojowy.  Po zakończonym pokazie chętni mogli osobiście obejrzeć repliki broni, sprawdzić jak ciężki był to sprzęt, przymierzyć mundur żołnierski, mogli także zadawać pytania prowadzącym, by pogłębić swoją wiedzę historyczną.

W czwartek 24 stycznia w godz. od 1400 do godz. 20.00 w Szkole Podstawowej w Seredzicach odbyła się zabawa choinkowa. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkich uczniów.

Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć z Mikołajem, który obdarował dzieci słodkimi upominkami. Zabawę poprowadził  Samorząd Szkolny, który przeprowadził liczne konkursy z nagrodami. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Po zakończeniu imprezy, zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów. Zabawa dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa udała się – serdecznie dziękujemy!


W piątek 21 grudnia w Szkole Podstawowej im. Ludwika Kupczyka w Seredzicach odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas IV-V pod pod okiem p. Mirosława Bernaciaka i p. Anety Kosteckiej. Przedstawienie przybliżyło oglądającym tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki świąteczne wykonane przez wszystkich uczniów.

DSC03118JPG

  12 grudnia w naszej szkole wizytę złożył strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. W czasie spotkania z uczniami klas I - VIII strażak przypomniał dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw, w drodze do i ze szkoły. Zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Wyjaśnił co to jest „czad” i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali przepiękne prace na konkurs: " Na najładniejszą ozdobę świąteczną" ogłoszonego dla uczczenia Świąt Bożego Narodzenia 2018 pod honorowym patronatem Burmistrza Iłży Przemysława Burka oraz Rady Miejskiej w Iłży. Życzymy powodzenia!DSC03115JPG

W dniu 5 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją był przejazd metrem a następnie zwiedzanie Łazienek Królewskich. Następnie przejechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając przez 2 godziny obiekt w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie. Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Seredzic. DSC03105JPG

We czwartek, 29.11 po południu, nasza szkoła tętniła życiem! A to za sprawą zabawy z okazji „andrzejek". Uczniowie z klas 0 – VIII nie mogli doczekać się rozpoczęcia imprezy.  Sala gimnastyczna zamieniła się w ten wyjątkowy wieczór w mini salę balową. Można było usłyszeć skoczną muzykę i podziwiać piękne kreacje.  Uczniowie  przygotowali wróżby. Zabawa była świetna!

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu i organizacji zabawy „andrzejkowej”.


W piątek 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Obchody tego ważnego dla każdego Polaka święta rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie obejrzeliśmy inscenizację w wykonaniu uczniów klas VI-VIII, przygotowaną pod kierunkiem p. Zofii Szmajdy i p. Sławomira Kurka. Podczas akademii uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne. Program artystyczny został nagrodzony gromkimi brawami.

14 października 2018 r. spotkaliśmy się aby uczcić pamięć poległych podczas II wojny światowej żołnierzy. Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Sławomira Kurka przygotowali krótki program artystyczny. Następnie wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej i złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem ku czci poległych żołnierzy Batalionów Chłopskich.
w dniu 3 września 2018 r. rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019.  W tym ważnym dniu uczniom towarzyszyli ich rodzice i zaproszeni goście. O godzinie 8.00 ks. Stanisław Katryński odprawił mszę świętą. Następnie udaliśmy się do budynku szkoły gdzie głos zabrał pan dyrektor Sławomir Pionka. Dyrektor szczególnie serdecznie powitał uczniów klasy pierwszej. Pan Grzegorz Kopciał życzył zarówno nauczycielom jak i uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w roku szkolnym 2018/2019!!!

Koniec roku szkolnego – czas zacząć Wakacje!

Długo wyczekiwany koniec roku szkolnego 2017/2018 wreszcie nadszedł. W piątek 22 czerwca 2018 r. uczniom Szkoły Podstawowej w Seredzicach wręczono świadectwa, a dla najlepszych uczniów wyróżniających się wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem i 100 % frekwencją Rada Rodziców ufundowała nagrody książkowe. Przed nami dwa miesiące wakacji. Wszystkim uczniom życzymy atrakcyjnego ale przede wszystkim
bezpiecznego wypoczynku.

 

26 lutego 2018 roku  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Fizyka wszędzie styka” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani.

W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym azotem, helem, wodorem. Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów, znanych i stosowanych najczęściej w życiu codziennym. Uczniowie obserwowali między innymi: zjawisko powstawania chmury w szklanym słoju, efekt działania fali uderzeniowej.

Oglądali efektowne pokazy, ale sami również brali udział w niektórych eksperymentach. W przystępny sposób dowiadywali się o wielu ciekawych zjawiskach fizycznych,  zastosowaniach ciekłego azotu oraz zachowaniu przy tym szczególnej ostrożności.

Lekcja pt. „Fizyka wszędzie styka” pozwoliła dzieciom dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne, które towarzyszą im często na co dzień a nie zawsze je  dostrzegają.


W lutym w naszej szkole odbyło się spotkanie  z policjantami na temat bezpieczeństwa w domu i szkole. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Pani policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z osobami obcymi, omówiła sposoby unikania ich.  Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się  dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostały materiały edukacyjne w wersji multimedialnej, które jeszcze bardziej przybliżyły uczniom różnego rodzaju zagrożenia.


Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie SP w Seredzicach niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w sobotę - 13 stycznia 2018 r. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana pięknymi gwiazdami zachęcała do zabawy. W szkole zaroiło się od Spidermanów, policjantów i czarodziejów. Były wróżki, księżniczki, oraz różne inne stwory.

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. W murach naszej szkoły gościliśmy również młodsze dzieci, które w przyszłości będą uczniami naszej szkoły. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były konkursy, korowody, kółeczka i tańce w parach. Upominki dla dzieci, poczęstunek i muzykę przygotowali Rodzice, którym gorąco dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej imprezy. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych.


Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy VI i VII, którzy z panem katechetą, Mirosławem Bernaciakiem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Odbył się również konkurs kolęd.

Po występie zostały ogłoszone wyniki konkursów: plastycznego zachęcającego do noszenia odblasków, plastycznego na ozdobę świąteczną oraz na najładniej ozdobioną klasę. Na koniec uczniowie udali się na wigilie klasowe.

Zgodnie z tradycją  30. 11. 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych połączonych z dyskoteką.  W zabawie zorganizowanej przez Dyrektora, Wychowawców, Samorząd Szkolny i Radę Rodziców brali udział prawie  wszyscy uczniowie naszej szkoły. Rada Rodziców zatroszczyła się o poczęstunek, a Samorząd Uczniowski zadbał o dekorację sali i zorganizował muzykę. Każda klasa przygotowała swoją wróżbę. Wszystkim dopisywał dobry nastrój. Szkoda, że dobre rzeczy tak szybko się kończą. Na szczęście zabawa choinkowa już 13.01.2018r.!


Dnia 10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowanie tego wielkiego wydarzenia,
na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły. W nastrój zadumy wprowadziły wszystkich wiersze oraz pieśni patriotyczne przepięknie wykonane przez uczniów klasy V i VII, których przygotowali  p. Z. Szmajda i p. S. Kurek.

Mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju dlatego pamiętajmy o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość.


Tak smakowicie i aromatycznie dawno nie było w naszej szkole. Dnia 08.11.2017 roku Samorząd Szkolny zorganizował Dzień Zdrowego Odżywiania. W pierwszej części imprezy uczniowie obejrzeli przygotowane przez członków samorządu przedstawienie na temat zdrowego odżywiania. Następnie każda klasa samodzielnie przygotowała apetyczne, kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, szaszłyki z owoców oraz inne zdrowe przekąski. Czas spędzony na degustacji upłynął w bardzo miłej atmosferze. Niezwykłe zaangażowanie uczniów w przygotowanie zdrowych potraw jest sygnałem, że organizowanie tego typu imprez jest pożądane, przynosi efekty w postaci propagowania pozytywnych wzorców żywieniowych w dobie fast-foodów i innego "śmieciowego" jedzenia.


Dnia 16 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięli: Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Na ręce Pana Dyrektora w imieniu Rady Rodziców, życzenia i kwiaty dla nauczycieli przekazała przewodnicząca rady p. Wioletta Wolska. Nie zabrakło  ciepłych słów od Sekretarza Gminy p. Grzegorza Kopciała. Pan dyrektor Sławomir Pionka, wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy szóstej i siódmej pod kierunkiem p. Marzeny Pomykały i p. Moniki Kaczor.

Podczas akademii ogłoszono wyniki konkursu przeprowadzonego przez Samorząd Szkolny na "Małego gentelmena" i "Super chłopaka". Nagrody otrzymali: Bartosz Łabęcki, Jakub Spadło i Daniel Kosakowski. Gratulujemy!!!

Pan Sekretarz  złożył podziękowanie na ręce opiekuna Samorządu Szkolnego, p. Agnieszki Tusińskiej za zebranie pieniędzy na karmę dla bezdomnych zwierząt z naszej gminy.


  Tak niedawno rozstaliśmy się, udając się na upragnione wakacje. Teraz nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji.

  4 września przywitał wszystkich uczniów niezbyt piękną pogodą jednak w sali gimnastycznej, w której uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2017/2018 panowała gorąca atmosfera. Corocznie ta uroczystość jest wyjątkowo ważna dla uczniów, którzy wstępują w nowy etap nauki.

     Podczas inauguracji roku szkolnego pan dyrektor przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość, przybliżył plany na najbliższy rok szkolny, odczytał list pani minister skierowany do społeczności szkolnej oraz zapewnił dzieci i obecnych rodziców, że nasza szkoła jest placówką przyjazną i bezpieczną. To miejsce zdobywania wiedzy, ale i nawiązywania nowych przyjaźni.

     Uczniowie uważnie wysłuchali słów pana dyrektora, który życzył im powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym. Następnie uczniowie udali się do sal na spotkanie z wychowawcami.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.